Shipping, OffShore & Platforms

SZR SUALTI TEKNOLOJİLERİ, CAVİTATOR marka sualtı temizlik ekipmanları ile, boru hatları, karina ,kinistin, pervane ve dümen üzerinde oluşan kirlilik için özel tasarlanmış, kavitasyon teknolojisi ile çalışan INTERNATIONAL PAINT , AKZO NOBEL ve US NAVY tarafından onay belgesine sahip yıkama sistemleri ile sualtı temizlik işlemini Türkiye’de uygulayan ilk ve tek firmadır.

Kavitasyon teknolojisinin dayandığı temel; deniz veya tatlı su içerisinde çalışmakta olan ekipmanların ve tamamı deniz veya tatlı su olan akımın ani hızlanması ile gaz-buhar kabarcıklarının oluşması ve sonrasında bu kabarcıkların büzüşmesidir. Bu sürece “hidrodinamik kavitasyon“ denir.

Kabarcıkların temas ettikleri yerde oluşan şok dalgalar, yüzeyleri kaplayan biyolojik kirli tabakayı (midye, istiridye kekamoz ve yosun) hızlı bir şekilde çözüp yok eder. Yapılan bu temizlik esnasında boya tabakasının bütünlüğü korunarak sadece tortu ve çökeltilerin çözülmesi sağlandığı için kavitasyon teknolojisinin çevre üzerine herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu değildir.

SZR SU ALTI TEKNOLOJİLERİ uluslararası standartlara ve mevzuatlara uygun olarak deniz kirliliği ile mücadelede kullandığı ekipmanlar ve profesyonel yaklaşımı ile ülkenin önde gelen firmalarına hizmet vermektedir.

Kavitasyon cihazlarının sahip olduğu çeşitlilik, deniz üstü tesisler olarak gemi gövdelerinden başlamak üzere tankerler, dökme yük gemileri, küçük yatlar, motorlar ve teknelerin yanı sıra su arıtma ve dağıtma tesislerinin su altı ve su üstü bölümleri, açık deniz petrol ve gaz platformları, derin sularda gaz ve petrol kanalları, demirleme alanları, rıhtım, iskele, açık iskeleler ve terminallerdir.